Epilogue | OW 2019


Fakta mají větší hodnotu než sny


OW 2019 1 2 3
Celkové pořadí René Košut Karel Hota Radim Opiol


Vyhodnocení OW 2019

Závěrečný turnaj

 1. Kubicová – Svorník | 2. Alexa – Kulikowski | 3. Vavrda – Martinek | 4. Sikora – Hecl | 5. LipinaR – Baroň | 6. Vavrys – Konderla | 7. Košut – Wágnerová | 8. Kusnierz – Sostřonek | 9. Rusniok – DulavaR

1. místo René Košut
2. místo Karel Hota
3. místo Radim Opiol
4. místo Vlastimil Alexa
5. místo Robert Bárci
6. místo Martin Svorník
7. místo David Sikora
8. místo Kamila Kubicová
9. místo Radek Lipina
10. místo Milan Kulikowski
11. místo Roman Konderla



8 | OW 28.8.2019 | Spekulace ohledně vítěze OW 2019!


koš A  LipinaR,  KusnierzM,  SikoraD,  PokornýJ, KubicováK, VavrysM, BárciR, KulikowskiM
koš B       SkácelM,  OpiolR,  HotaK,  WágnerováJ,  StaráP,  SvorníkM, DulavaR, KonderlaR 

1. LipinaR – Svorník  24 b. | 2. Vavrys – Opiol 21 b. | 3. Bárci – Stará 18 b. | 4. Kulikowski – Hota 15 b. | 5. Sikora – Wágnerová 12 b. | 6. Pokorný – Skácel 9 b. | 7. Kubicová – DulavaR 6 b. | 8. Kusnierz – Konderla 3 b.


2019 1 2 3
8 Lipina R, Svorník M Vavrys M, Opiol R Bárci R, Stará P
7 Rusniok M, Opiol R Košut R, Svorník M Alexa V, Hota K
6 Bárci R, Hota K Lipina R, Wágnerová J Sikora D, Mynarz A
5 Bárci R, Pokorný J  Černý J, Hota K Kubicová K, Wágnerová J
4 Vavrda T, Hota K Lipina R, Mynarz A Alexa V, Hecl D
3 Kubicová K, Lanz L Košut R, Bodský P Lipina R, Konderla R
2 Alexa V, Opiol R Kulikowski M, Pokorný J Kubicová K, Bodský P
1 Košut R, Alexa V Kulikowski M, Konderla R Dulava D, Kusnierz M

Po důkladných propočtech se Jury rozhodla nakonec započítat do konečné tabulky celkem 6 nejlepších výsledků z 8 odehraných turnajů. Škrtaly se tak pouze 2 nejhorší výsledky místo obvyklých 3. Toto rozhodnutí mělo zásadní vliv  na pořadí na prvních 2 místech. V případě standartního odpočtu 3 nejhorších výsledků by celou soutěž vyhrál nestor Těšínského tenisu Karel Hota. Určitě by do budoucna bylo žádoucí, aby pořadatelé zveřejnili propozice a pravidla turnaje předem před zahájením OW. Tak by se předešlo  jakýmkoliv spekulacím.

Celkové pořadí 2019 (škrtnuty 2 nejhorší individuální výsledky)


Celková tabulka (standartně škrtnuty 3 nejhorší individuální výsledky)




7 | OW 21.8.2019 | Prosvítají kontury celkového pořadí OW 2019

Vítězové OW7 Miloslav Rusniok a Radim Opiol

O celkovém pořadí OW 2019 není rozhodnuto ani po 7. kole Tour.  Podle zavedených pravidel se škrtají 3 nejhorší individuální výsledky. Pokud se odehraje i poslední turnaj, mělo by se do konečné tabulky započítat 5 nejlepších výsledků z odehraných 8 OW.  V čele peletonu je momentálně před poslední etapou při rovnosti bodů díky lepšímu umístění v etapách veterán Karel Hota. Protože Jury letos nezveřejnila propozice a pravidla, na definitivní pořadí si tak musíme počkat do závěrečného kola.

koš A  KošutR,  RusniokM,  AlexaV,  KusnierzM,  SikoraD,  PokornýJ, KubicováK, BodskýP
koš B       SkácelM,  OpiolR,  HotaK,  WágnerováJ,  StaráP,  SvorníkM, HeclD, Roman 

1. Rusniok – Opiol 24 b. | 2. Košut – Svorník 21 b. | 3. Alexa – Hota 18 b. | 4. Sikora – Wágnerová 15 b. | 5. Kubicová – Stará 12 b. | 6. Bodský – Hecl 9 b. | 7. Pokorný – Roman 6 b. | 8. Kusnierz – Skácel 3 b.


Průběžné pořadí ( započteno 5 nejlepších výsledků)

1. Hota Karel 138 b. | 2. Košut René 138 b. | 3. Alexa Vlastimil 129 b. | 4.  Opiol Radim 129 b. | 5. Kubicová Kamila 117 b. | 6. Bárci Robert 114 b. | 7. Sikora David  114 b. | 8. Konderla Roman  111 b. | 9. Kulikowski Milan 108 b. | 10. Lipina Radek 99 b.



6 | OW 14.8.2019 | Losování dvojic utajeno v kabinetu!

Vítězové OW6 Robert Bárci a Karel Hota

Ačkoliv uzávěrka turnaje je v 15.55, začalo se hrát se zpožděním až v 16.30. Jury se totiž na losování překvapivě odebrala  do kabinetu, aby po 20 minutách odtajnila deblové dvojice. Pro některé zainteresované nebyl verdikt Jury překvapením, určité „vylosované“ dvojice už byly totiž predikovány v šatně při akreditaci před začátkem turnaje. Možná stojí za úvahu se zamyslet, zda turnaj v dnešní podobě ještě splňuje parametr „Open“, tak je deklarován ve svém názvu od svého vzniku v roce 2007.


koš A  MojakM,  LipinaR, RusniokM,  VavrysM,   AlexaV,   BárciR,  KulikowskiM,  KusnierzM,  SikoraD,  KonderlaR,  PokornýJ, HlawiczkaM 
koš B       SkácelM, PavlíkováA,  OpiolR,  HotaK,  WágnerováJ,  StaráP,  MartinekP,  KurekT,  SosnaS,  DulavaR, SajdokH, MynarzA 

1. Bárci – Hota 36 b. | 2. Lipina – Wágnerová 33 b. | 3. Sikora – Mynarz 30 b. | 4. Mojak – Sajdok  27 b. | 5. Rusniok – Martinek 24 b. | 6. Kulikowski – Sosna 21 b. | 7. Hlawiczka – Stará 18 b. | 8. Pokorný – Opiol 15 b. | 9. Kusnierz – Skácel 12 b. | 10. Vavrys – Dulava 9 b. | 11. Alexa – Kurek 6 b. | 12. Konderla – Pavlíková 3 b.


Průběžné pořadí:  1. Košut René 138 b. | 2. Hota Karel 135 b. | 3. Alexa Vlastimil 123 b. | 4.  Opiol Radim 120 b. | 5. Bárci Robert 114 b. | 6. Konderla Roman 114 b. | 7. Sikora David 111 b. | 8. Kulikowski Milan 108 b. | 9. Kubicová Kamila 104 b. |  10. Lipina Radek  99 b.



5 | OW 7.8.2019 | Tenisový elegán Robert Bárci poprvé etapovým vítězem OW

Vítězové OW5 Jiří Pokorný a Robert Bárci

koš A  KošutR,  RusniokM,  VavrysM,   AlexaV,   BárciR,  KubicováK,  KusnierzM,  ČernýJ,  ČernýF,  SikoraD,  BodskýP 
koš B       KonderlaR,  SvorníkM,  OpiolR,  HotaK,  ŠářecP,  PokornýJ, BaroňJ, WágnerováJ,  StaráP, LanzL, JurczygaJ

1. Bárci – Pokorný 33 b. | 2. ČernýJ – Hota 30 b. | 3. Kubicová – Wágnerová 27 b. | 4. Košut – Opiol 24 b. | 5. Sikora – Jurczyga 21 b. | 6. Vavrys – Svorník 18 b. | 7. Kusnierz -Baroň 15 b. | 8. Konderla – Bodský 12 b. | 9. Rusniok -Lanz 9 b. | 10. Alexa – Šářec 6 b. | 11. ČernýF – StaráP 3 b.


Průběžné pořadí: 1. Košut René 138 b. | 2. Alexa Vlastimil 117 b. | 3. Konderla Roman 111 b. | 4. Opiol Radim 105 b. | 4. Kubicová Kamila 105 b. | 6. Hota Karel 99 b. | 7. Svorník Martin 93 b. | 8. Bodský Přemek 90 b. | 9. Kulikowski Milan 87 b. | 10. Sikora David 81 b.



4 | OW 24.7.2019 | Náročná letní OW Tour se přehoupla do 2. třetiny!

Vítězové OW4  Karel Hota a Tomáš Vavrda

koš A  KošutR,  LipinaR,  KulikowskiM,  RusniokM,  VavrysM,   AlexaV,   BárciR,  KubicováK,  KusnierzM,  DulavaD, VavrdaT,  BaroňJ 
koš B       DulavaR,  KonderlaR,  SvorníkM,  MynarzA,  HeclD,  OpiolR,  BodskýP,   SkácelM,  HotaK, JežoviczA,  ŠářecP,  PokornýJ

1. Vavrda – Hota 36 b. | 2. Lipina – Mynarz  33 b. | 3. Alexa – Hecl 30 b. | 4. Košut – Ježovicz 27 b. | 5. Kulikowski – Konderla 24 b. | 6. DulavaD – Svorník 21 b. | 7. Vavrys – Opiol 18 b. | 8. Kusnierz – Skácel 15 b. | 9. Rusniok – Bodský 12 b. | 10. Kubicová – Šářec 9 b. | 11. Bárci – DulavaR 6 b. | 12. Baroň – Pokorný 3 b.


Vítězové turnaje Karel Hota a Tomáš Vavrda
Karel Hota, René Košut, Tomáš Vavrda

2. místo Radek Lipina a Andrzej Mynarz
3. místo David Hecl a Vlastik Alexa

Průběžné pořadí: 1. Košut René 114 b |  2. Alexa Vlastimil 111 b |  3. Konderla Roman 99 b |  4. Kulikowski Milan 87 b |  5. Opiol Radim 81 b |  6. Kubicová Kamila 78 b |  7. Bodský Přemek 78 b |  8. Svorník Martin 75 b |  9. Hota Karel 69 b |  10. Lipina Radek 66 b.



3 | OW 17.7.2019 | Do popředí se nebezpečně derou Karvinští deblisté!

Vítězové OW3 Lukáš Lanz a Kamila Kubicová

koš A  KošutR,  LipinaR,  KulikowskiM,  RusniokM,  VavrysM,  SikoraD,  AlexaV,  HlawiczkaM,  BárciR,  KubicováK,  GanczarczykT,  BanasinskiO,  ZamazalP   
koš B      KusnierzM,  DulavaR,  KonderlaR,  SvorníkM,  AdamusR,  HeclD,  OpiolR,  BodskýP,  LanzL,  SkácelM,  StaráP,  HotaK ,  HlawiczkaD

Kubicová – Lanz 39 b. | 2. Košut – Bodský 36 b. | 3. Lipina – Konderla 33 b. | 4. Bárci – Stará 30 b. | 5. Sikora – Opiol 27 b. | 6. Ganczarczyk – Skácel 24 b. | 7. Rusniok – Svorník 21 b. | 8. Alexa – Adamus 18 b. | 9.  Banasinski – Hota 15 b. | 10. Vavrys – Kusnierz 12 b. | 11. Zamazal – Hecl 9 b. | 12. Kulikowski – DulavaR 6. b | 13. HlawiczkaM – HlawiczkaD 3.b




2 | OW 10.7.2019 | Pódiová umístění nejsou náhodná!

Vítězové OW2  Vlastimil Alexa a Radim Opiol
koš A  KošutR,  SkoupilT, KulikowskiM,  RusniokM,  VavrysM,  SikoraD,  AlexaV,  KusnierzM,  HlawiczkaM,  BárciR,  KubicováK,  KujawaM    
koš B      DulavaR,  KonderlaR,  ŠářecP,  SvorníkM,  MynarzA,  AdamusR, HeclD,  PokornýJ,  OpiolR,  BodskýP,  FizekA,  LanzL 

1.  Alexa – Opiol 36 b. | 2.  Kulikowski – Pokorný  33 b. | 3.  Kubicová – Bodský  30 b. | 4. Skoupil – Fizek 27 b. | 5. Košut – Svorník 24 b. | 6. Sikora – Hecl 21 b. | 7.  Hlawiczka – Konderla 18 b. |  8.  Vavrys – Lanz 15  b. | 9.  Rusniok – Šářec 12 b. | 10.  Bárci – Mynarz 9 b. | 11.  Kujawa – Adamus 6 b. | 12. Kusnierz – Dulava 3 b.







1 | OW 3.7.2019 | Prolog OW 2019 mnohé naznačil!

Vítězové OW1  Vlastimil Alexa a René Košut

koš A  KošutR,  KulikowskiM,  RusniokM,  BlinkaZ,  BanasinskiO,  VavrysM,  SikoraD,  GanczarczykT,  DulavaD   
koš B      DulavaR, KusnierzM,  KonderlaR,  AlexaV,  ŠářecP,  SvorníkM,  SkácelM,  HotaK,  SostřonekM 

1. Košut – Alexa 27 b. | 2.  Kulikowski – Konderla  24 b. | 3.  Kusnierz – Dulava  21 b. | 4. Ganczarczyk – Hota 18 b. | 5. Blinka – Skácel 15 b. | 6. Sikora – Sostřonek 12 b. | 7.  Banasinski – Svorník 9 b. |  8. Rusniok – Šářec 6 b. | 9. Vavrys – Dulava 3 b.




Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *