Publikace 100 let osobností sportu Českého Těšína


Website A & V hlásí upstart/rozjezd!


Po ročním informačním půstu se dne 13. 2. 2020 sešli tvůrci webu V. Alexa/M. Vavrys společně s M. Hlawiczkou, aby se zamysleli nad novou podobou žebříčku/rankings v singlu, resp. deblu v roce 2020. Důvodem bylo OŽIVENÍ tenisových aktivit amatérských hráčů. Záměrem je, aby určení pořadí zúčastněných hráčů na konci sezóny bylo SPRAVEDLIVÉ, a aby nový herní systém nekolidoval se stávajícími tradičními turnaji ani okresní soutěží veteránů.

Trojice zúčastněných si rozdělila kompetence a termíny. Vážení čtenáři/příznivci či zájemci o nový formát žebříčku se brzy na tomto websites dočkají bližších informací v dané věci.

TEČKA ZA PUBLIKACÍ 100 LET OSOBNOSTÍ SPORTU ČESKÉHO TĚŠÍNA

Není veřejným tajemstvím, že jedním z důvodů roční “hybernace”/spánku websites byla rovněž intenzivní práce autora a člena redakční rady webu na publikaci 100 let Osobností sportu Českého Těšína – v rozhovorech/vzpomínkách – která bude vydána k 100. výročí založení města.

V celobarevné publikaci je na 336 stránkách zmíněno celkem 76 významných sportovních osobností města čtyř generací, z nichž mnozí “stavěli českotěšínský SPORT na nohy”, popularizovali jednotlivé sporty (31) doma/v zahraničí a MOTIVOVALI mládež k pohybovým činnostem.

Předpokládá se, že příznivci sportu vezmou AUTOGRAMIÁDU/středisko KaSS “útokem”, a že kniha bude brzy vyprodána a to nejen kvůli své jedinečnosti, ale téměř každý, kdo “zavadil” o sport v Těšíně nalezne v publikaci svou stopu. (Knihu je možno si předobjednat na tel. č.: 736 614 062.)

V současné době je kniha v tisku na druhém břehu řeky Olše (wydawnictwo ARKA, Cieszyn). Předkládáme o tom investigativní fotodokumentaci.

m. v.Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *