Předprázdninový turnaj 2017

Od pátečního rána ve dne 23. 6. 2017 se konal další ročník již tradičního předprázdninového turnaje pro děti a mládež. I přesto, že nám počasí nepřálo a díky silnému dešti byly všechny kurty po vodou, v 9:00 hodin ráno mohl turnaj začít. Tímto bychom chtěli velice poděkovat správcům tenisových kurtů panu Jurkovskému a panu Bolkovi, kteří náš turnaj doslova zachránili a tři kurty vysušili.

V hlavní soutěži hrálo 24 hráčů, které jsme rozlosovali do pěti skupin. Ve skupině své síly poměřil každý s každým, přičemž nejlepší hráč postoupil rovnou do finále, a druhý v pořadí následně do semifinále. Celkem bylo sehráno neuvěřitelných 50 utkání!

Pro nejmenší byl turnaj jakousi přípravou na skutečné turnaje ČTS. Na začátku se museli nejen prezentovat a odehrát utkání, ale i upravit dvorec či fandit ostatním. Poprvé zažívali emoce jako pocit vítězství či nutnost ocenit lepšího soupeře. Oproti nim děti z přípravky v čele s trenérkou Alenkou si mohli od pravých turnajů ještě oddechnout a rodičům předvedly soutěžení v různých pohybových aktivitách.

Po celý den bylo připraveno občerstvení, které zajistili rodičové jednotlivých soutěžících. Napekli tolik dobrot a přinesli tolik ovoce, že to soutěžícím určitě přineslo přesně tolik energie, kolik potřebovali. A kdo neměl chuť na sladké, mohl ochutnat vynikající oběd pana šéfkuchaře Radka Banáše, či pěkně propečené buřty pánů pekelníků Bystroňa a Wawrzyka. Tečkou celého dne byla možnost vyřádit se i na skákacím hradu.

Součástí turnaje bylo i slavnostní ocenění družstva starších žáků za přesvědčivý postup do oblastního přeboru. Předseda tenisového oddílu pan Jiří Pavlík poděkoval za vzornou reprezentaci a předal věcné ceny. Trenér Kuba pak pogratuloval dětským šampaňským, se kterým se starší žáci gentlemansky rozdělil s ostatním dětmi. K dobré pohodě přispěli i aktéři exhibičního utkání trenér Kuba a nadějný starší žák Šimon Špirka. Vítězové jednotlivých kategorií byli oceněni medailemi a věcnými cenami. A kdo vyhrál? To tentokrát nebylo důležité. Hlavní bylo získat nejen zkušenosti a ověřit si své schopnosti naučené v tréninku, ale také rodičové mohli porovnat výkonnost svých dětí s ostatními.

Děkujeme ještě jednou všem organizátorům, rodičům a sponzorům, bez kterých bychom takové akce nemohli pořádat. A za rok opět nashlééédanou!