Sezóna 2012 – hodnocení

• Nejmladším družstvem zastupující náš klub bylo družstvo baby tenisu (7–9 let) hrající Memoriál Zdeňka Kocmana – oblastní soutěž skupiny B v obsazení: Švajčáková Adéla – (hostování Karviná), Bystroňová Klára, Hlawiczka David, Hlisnikovská Nikol, Tlolka Ondřej. Družstvo skončilo v nabité konkurenci na celkovém 8. místě z jedenácti družstev. Nutno však podotknout že v této kategorii dětí nejde až tak o umístění a výsledky jak o to, vtáhnout a zasvětit děti i jejich rodiče do tenisu, sbírat zkušenosti do dalších let a propojit tak tréninkový proces s praxi.
  • Družstvo mladších žáků hrálo Oblastní soutěž skupiny B v sestavě: Prokop Ondřej, Chmiel Petr, Ryboň Patrik, Legierski Jan, Czyloková Adriana, Ryboňová Ingrid, Sikorová Agáta. Naše družstvo se umístilo na celkovém 6. místě ze sedmi družstev. Bohužel už tak slabý ročník poznamenaly časté nemoci dětí, díky nimž jsme mnohokrát hráli s torzem družstva a tudíž jsme přišli o uhráni lepších výsledků a celkového lepšího konečného umístění.
  • Družstvo starších žáků hrálo Oblastní soutěž skupiny B v sestavě: Grzegorczyk Jakub (PL), Kostka Oskar (PL), Mandrysz Marek, Ptoszek Tomáš, Ryboň Patrik, Prokop Ondřej, Ciencialová Dorota, Novotná Tereza, Stará Petra. Družstvo do posledního kola bojovalo stejně jako loni o postup do vyšší soutěže, ale v nabité konkurenci neuspělo a skončilo stejně jako loni na celkově konečném 3. místě z osmi družstev.
  • Družstvo dorostu hrálo Oblastní soutěž skupiny C v sestavě: Kujawa Marek, Czudek Jan, Chmiel Martin, Folwarczny Michal, Duda Marek, Adámek David, Mandrysz Marek, Rusnáková Tereza, Janiczková Magdaléna, Ciencialová Dorota. Družstvo obsadilo celkové 4. místo ze šesti družstev.
  • Družstvo dospělých nastoupilo k soutěži Oblatního přeboru skupiny A v sestavě: Wawrzyczek Andrej (Tenis Hill Havířov), Rašík Jakub, Kocur Josef, Martínek Jiří, Sikora Roman, Czudková Ingrid, Heczková Markéta, Mullerová Nikol. Družstvo obsadilo celkové 4. dělící se místo, v nabité konkurenci 8mi družstev muselo skousnout 3 porážky, z toho dvě 4:5.

Individuální úspěchy: Grzegorczyk Jakub (PL), celkově pátý na Mistrovství družstev Polska starších žáků. Další nadějní žáci: Prokop Ondřej ml. žák, Ptoszek Tomáš ml. žák, Ciencialová Dorota st. žákyně, Hlawiczka David babytenis, Hlisnikovská Nikol babytenis, Bystroňová Klára babytenis.

Chtěl bych ještě vyzdvihnout práci a zájem rodičů o tenis u těch nejmenších. Ve spolupráci s naším oddílem jsme uspořádali na jaře Okresní přebory baby tenisu, které se na naších dvorcích odehrávaly již podruhé za sebou a pevně věřím že i v příštím roce tomu tak bude. Letošních okresních přeborů se zúčastnilo 15 hráčů z toho 6 domácích. Nejlépe se umístila Bystroňová Klára na 4. místě. Tato hráčka společně s další nadějí Hlisnikovskou Nikol se zúčastnila i série turnajů Akuna Technifibre, kde si obě vybojovaly účast mezi 10 nejlepších hráček v závěrečném turnaji Másters. Klárka obsadila celkové 3. a Nikol 7. místo.

1. září jsme se zúčastnili závěrečného turnaje mini a baby tenisu v Přerově nazvaný Memoriál Zdeňka Kocmana.. Zde se sjelo 14 družstev mini tenisu a 32 družstev baby tenisu. Naše družstva se umístila na 12. a 27. místě.