TATL 2020 | 1 kolo


Vichr &  fanynky z Darkova puncovaly ostrý start TATL


V pondělí 11. 5. 2020 – za silné turbulence větru alias Tenerife/Canary Islands – byly rozehrány dvojzápasy nového žebříčku/rankings v singlu amatérských hráčů/TATL a to v obou skupinách (A – centrkurt, B – kurt č. 2). Favorité prvních střetů (J. Černý/A; R. Rada/B) si snadno poradili se svými oponenty (L. Lanz/A; F. Černý/B), přestože jeden z nich – Lukáš Lanz – notně pozlobil favorita ve 2. dějství/setu (3:1, 4:3!) a získal tím jeho upřímnou poklonu.

Garnitura následných střetů doznala “mezeru” v grupě A – Z. Niznikiewicz (občan Cieszyna/Polska) nesmí doposud legálně přes řeku Olši. Proto byla zvolena schůdná varianta rankings v deblu (Vavrys/Rusniok 63, 61 Kusnierz/Konderla). Na kurt č. 2 mezitím dorazil tandem fanynek z Darkova + jejich osobní trenér P. O. Bodský, aby si emočně vychutnaly nesnadno tipovatelný střet dvou kandidátů na promoci/postup do finálové grupy (V. Alexa 67, 64, 51 V. Pietrzyk). Diváci, kteřížto mají zároveň účast v nové rankings nešetřili chválou nad srdnatou bojovností obou hráčů – vůlí k vítězství – registrovali a pochopili, jaké úsilí musí vynaložit, aby alespoň důstojně proti podobným hráčům obstáli; o zisku bodu nemluvě!

Fanynky nebyly nikterak zklamány výkonem obou zarputilých hráčů; ba naopak přislíbily svou účast a podporu i v dalších kolech TATL. Zde je jejich písemné vyjádření zaslané redakci webu mailem:

Děkujeme s Jankou za sportovně zážitkové, podvečerní odpoledne, které bylo moc fajn a určitě ne pro nás poslední.“  Bohunka Válková 

Nechť jsou stejně úspěšná/lákavá i příští kola TATL! mv


16.5. 2020 | Jury operativně koriguje zásahy vyšší moci


Nevlídné počasí dalo STOP druhému termínu TATL. Jury však elegantně vyřešila tento zásah shůry posunutím střetů na následný den (16.5.2020). Favorité (Blinka, Hlawiczka, Kulikowski) toho dne neměli žádný problém. Se zlou se potázali jejich oponenti Bodský, Ježovicz i občas – specifickými údery – „zlobící“ Bojda.