Tenisové letní kempy


„Okénko“ do kempu Doteku J. Rašíka


Účastníci I. turnusu prázdninového tenisového kempu 2018 v Č. Těšíně pod záštitou Doteku

Novinkou u malých adeptů tenisu  je týdenní tenisový kemp pro děti, který je obdobný tomu ve Vendryni/ Vitality Slezsko. Zabral – PRÁVEM NEJMLADŠÍ GENERACE – díky Jakubu RašíkovI,  své důležité místo „na slunci“/dvorcích Českého Těšína!

Rašík:  Byl jsem často dotazován, jestli by kemp nemohl být i v Těšíně. Souhlasil jsem, a tak jej tu máme už druhý rok. Dopoledne mi pomáhají Marek MandryszPatrikem Ryboněm. Zastřešuje to nezisková  organizace DOTEK, která se zabývá odloženýmI dětmi, dětmi s náhradní péčí – sociálně slabými, aby také ONY mohly „přičichnout“  k tenisu, kam by se jinak – NORMÁLNĚ – nedostali.  Jedná se o 15 dětí, přitom je 8 – 10 těch, co chodí ke mně regulérně na tréninky – je to propojené –  a zbytek je z  náhradních rodin.  Dopoledne máme tenis a odpoledne si je vezmou dvě kvalifikované/ proškolené slečny, které je berou do „Sikoráku“ nebo na hříště; vymýšlejí pro ně různé bojové hry atd.

Pojedeme také na výlet. Minulý rok jsme byli ve vendryňské Vitality na minigolf, dali jsme si tam oběd – bylo to SUPER! Letos to chci opět zopakovat.  Jedná se o dva turnusy vždy na začátku a na konci prázdnin (pondělí -pátek). V 9 hod. začínáme trénovat a od 16 hod. mají jiné odpolední činnosti. Zakončení s vyhodnocením turnajů/aktivit děláme poslední den v pátek. Děti se umí brzy seznámit a pestrá náplň činností je baví. Prázdninový kemp má velký ÚSPĚCH – budeme v něm pokračovat!

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *