Předprázdninové turnaje

25. 6. 2018 | Předprázdninový turnaj 2018

22.6.2018 se na tenisových kurtech TJ Slavoj Český Těšín konal již tradiční předprázdninový turnaj. Tohoto turnaje se mohou zúčastnit všichni hráči mládežnických kategorií, kteří jsou členy TO. Letos se zúčastnilo 32 hráčů v hlavní soutěži a 6 nových adeptů přípravky, kteří se předvedli v dovednostních disciplínách.

Hráči byli podle věku a výkonnosti rozděleni do skupin. Nejlepší dva hráči pak postoupili do skupiny vítězů o konečné medailové umístění, ostatní hráli ve skupině o umístění a vítěze útěchy.

V nejstarší kategorii složené ze starších žáků a dorostenců zvítězil Šimon Špirka, 2. místo vybojoval Matyáš Sochor a 3. místo obsadil Dominik Pawlik. V soutěži útěchy zvítězil Maxim Sosna.

V kategorii mladších žáků zvítězil Filip Zasada, 2. místo získala Michalina Ondrzejek a 3. místo vybojovala Hana Macurová. V soutěži útěchy zvítězil Jonáš Špirka.

V nejmladší kategorii zvítězila Julie Rezdovičová, 2. Laura Kalivodová a 3. místo Dominik Halama. V soutěži útěchy zvítězila Lucie Struminska.

Nejlepší hráči/ky byli odměněni poháry, medailemi a věcnými cenami. Pro všechny pak byly řipraveny sladkosti  a šampíčko. Radostnou náladu zajistil skákací hrad. Pro nabrání energie obdrželi všichni účastníci dobrý obídek, ovoce a  napečené dobrůtky  od maminek. V závěru pak zkušení kotelníci Libor a Martin připravili super klobásky na grilu.

Takže nakonec vyhráli všichni. Důkazem toho byl úsměv ve tvářích dětí i rodičů a o to hlavně šlo !!!!

Příští rok znovu – ahóóój!   Pavel Wojtyla

1. 7. 2017 | Předprázdninový turnaj 2017

Od pátečního rána ve dne 23. 6. 2017 se konal další ročník již tradičního předprázdninového turnaje pro děti a mládež. I přesto, že nám počasí nepřálo a díky silnému dešti byly všechny kurty po vodou, v 9:00 hodin ráno mohl turnaj začít. Tímto bychom chtěli velice poděkovat správcům tenisových kurtů panu Jurkovskému a panu Bolkovi, kteří náš turnaj doslova zachránili a tři kurty vysušili.

V hlavní soutěži hrálo 24 hráčů, které jsme rozlosovali do pěti skupin. Ve skupině své síly poměřil každý s každým, přičemž nejlepší hráč postoupil rovnou do finále, a druhý v pořadí následně do semifinále. Celkem bylo sehráno neuvěřitelných 50 utkání!

Pro nejmenší byl turnaj jakousi přípravou na skutečné turnaje ČTS. Na začátku se museli nejen prezentovat a odehrát utkání, ale i upravit dvorec či fandit ostatním. Poprvé zažívali emoce jako pocit vítězství či nutnost ocenit lepšího soupeře. Oproti nim děti z přípravky v čele s trenérkou Alenkou si mohli od pravých turnajů ještě oddechnout a rodičům předvedly soutěžení v různých pohybových aktivitách.

Po celý den bylo připraveno občerstvení, které zajistili rodičové jednotlivých soutěžících. Napekli tolik dobrot a přinesli tolik ovoce, že to soutěžícím určitě přineslo přesně tolik energie, kolik potřebovali. A kdo neměl chuť na sladké, mohl ochutnat vynikající oběd pana šéfkuchaře Radka Banáše, či pěkně propečené buřty pánů pekelníků Bystroňa a Wawrzyka. Tečkou celého dne byla možnost vyřádit se i na skákacím hradu.

Součástí turnaje bylo i slavnostní ocenění družstva starších žáků za přesvědčivý postup do oblastního přeboru. Předseda tenisového oddílu pan Jiří Pavlík poděkoval za vzornou reprezentaci a předal věcné ceny. Trenér Kuba pak pogratuloval dětským šampaňským, se kterým se starší žáci gentlemansky rozdělil s ostatním dětmi. K dobré pohodě přispěli i aktéři exhibičního utkání trenér Kuba a nadějný starší žák Šimon Špirka. Vítězové jednotlivých kategorií byli oceněni medailemi a věcnými cenami. A kdo vyhrál? To tentokrát nebylo důležité. Hlavní bylo získat nejen zkušenosti a ověřit si své schopnosti naučené v tréninku, ale také rodičové mohli porovnat výkonnost svých dětí s ostatními.

Děkujeme ještě jednou všem organizátorům, rodičům a sponzorům, bez kterých bychom takové akce nemohli pořádat. A za rok opět nashlééédanou!  Pavel Wojtyla

3. 7. 2016 | Předprázdninový turnaj 2016

Ve středu 29. 6. 2016 se konal tradiční předprázdninový turnaj pro děti a mládež. Od brzkých ranních hodin mezi sebou soutěžili mladí hráči ve skupinách, zatímco v odpoledních hodinách zářili ti nejmenší. Ti předvedli svým rodičům nejen ukázku jednotlivých úderů, ale zaskotačili si i v různých pohybových hrách. Všichni odcházeli s hrstkou sladkostí a ochutnali tradiční dětské šampaňské. Vítězem se tudíž stali úplně všichni! Ocenění se samozřejmě dostalo i vítězům mládežnického turnaje, kteří se můžou pyšnit slavnostními poháry i medailemi. Gratulujeme všem vítězům i poraženým, děkujeme všem, kteří se turnaje zúčastnili, a přejeme vám klidné prázdniny plné sluníčka a odpočinku!  Pavel Wojtyla