Těšínská liga 2022Premianty 3. edice TATL – Jirka Černý a Miloš Rusniok


TATL 2022 1 2 3
Singles Černý Jiří Hlawiczka Martin Kulikowski Milan
Doubles Rusniok Miloslav Hlawiczka Martin Kusnierz Marcel

PREMIANTY 3. EDICE TATL – JIRKA ČERNÝ a MILOŠ RUSNIOK


V obvyklý den deblových klání (čtvrtek) dne 10.11.2022 se v „Sikoráku“ sešlo 15 participantů amatérské soutěže těšínských tenistů, aby s grácií dali vale 2. ročníku  vzájemného poměřování tenisového umu dvou desítek ryzích amatérů/milovníků tenisu.

Důstojné akci velel „double vicešampión“ stávajícího TATL, neúnavný multisportovec,  oblíbený humorista i sponzor zároveň – Martin Hlawiczka, asistovali mu šampión v singlu, human/člověčí „comp“ i sponzor – Jirka Černý a dlouhodobě  laborující eloha/tvůrce websites i analytik pamětník – Vlastik Alexa.

Na pořadu slavnostního dne byl nástin hracího systému budoucího ročníku, oficiální vyhlášení pořadí TATL  (viz websites) + předání cen a na závěr plodná diskuze nejen kolem budoucího správce tenisových dvorců.

Dech beroucí byla návštěva symatického kamaráda z Cieszyna – Zbyszka Niznikiewicze, který svou cestu životem před nedávnem – naštěstí díky lékařům – zdárně ustál. Svou omluvu s vysvětlením náhlého ukončení tenisových aktivit včetně redakční činnosti pro web pronesl Milo Vavrys s upozorněním na záludnost/nebezpečnost některých neblahých přírodních faktorů; mysl má fakticky „otevřenou“ – rovněž stál PŘED NEBESKOU BRÁNOU!

Obrovské poděkování organizátorům i sponzorům vyslovil král deblu – Miloš Rusniok, jenž mimochodem oznámil, že se v sobotu 12.11.2022 žení; jeho peněženka se v tom smyslu patřičně vyprázdnila. Poděkování patří také šéfovi hospůdky – Petru Prokopovi za vzorný rychlý catering.

Redakce webu přeje  všem účastníkům hodně zdaru a štěstí v bohulibých sportovních činnostech i v životě bez zbytečných šrámů či jiných zdravotních  potíží v příštím roce 2023.

mv

Výsledky Doubles | Výsledky Singles
22. 10. 2022 |

Dne 20. 10. 2022 byla zakončena soutěž v doubles. Za celou sezónu bylo odehráno celkem 19 turnajů, do celkového pořadí byly každému hráči započteny výsledky  10 nejlepších individuálních turnajů. Na celkové vítězství v napínavé koncovce nakonec dosáhl Miloslav Rusniok.

Zodpovědní jedinci využili příznivého počasí tohoto týdne ke svým dohrávkám v singlové části soutěže. Zbylá nedohraná utkání už nemají vliv na umístění v předních pozicích tabulky a o pořadí na bedně je taky rozhodnuto. 1. místo v soutěži získal papírový favorit Jiří Černý.

Vyhodnocení celé soutěže je naplánováno na Čt 10. 11 .2022 od 15.30 v restauraci Sikorák.  Na posezení jsou zváni všichni abonenti soutěže TATL 2022. Účast na této akci se dá potvrdit v aplikaci Rezervace TATL.

Datum Singles Result   Dartum Singles Result
5.10 Černý/Blinka 6:3, 6:3   22.10 Kusnierz/Pietrzyk 0:6,0:6, scr.
15.10 Hlawiczka/Pietrzyk 6:3, 3:6, 10:6   22.10 Kulikowski/Kusnierz 6:0,6:0, scr.
16.10 Hlawiczka/Žamboch 6:1, 7:6     Kusnierz/Černý  
17.10 Černý/Žamboch 6:2, 6:1     Martinček/Kovalčík  

Doubles Kurt 1 – vítěz 2 3 4 5
20.10 1 Rusniok Pavlady Hlawiczka Bodský  
13.10 2 Kusnierz Rusniok Alexa Konderla Bodský
6.10 1 Bodský Rusniok Konderla Kusnierz Alexa
8.9 2 Alexa Kusnierz Konderla Bodský  
1.9 2 Konderla Kusnierz Rusniok Alexa Bodský
18.8 1 Alexa Makaj Pavlady Rusniok  
11.8 1 Rusniok Bodský Alexa Lasota  
4.8 1 Rusniok Hlawiczka Alexa Lasota  
28.7 2 Hlawiczka Kulikowski Zamazal Kusnierz Alexa24. 7. 2022 | STŘETY TATL NA HRANICI FYZICKÉ ÚNOSNOSTI

Jak v singlu, tak v deblové soutěži zatápělo tropické horko (19. a 21.7.) participantům TATL tak, že museli být něktří z nich na tuto skutečnost z opatrnosti bezdrátově upozorněni. Je známo, že mnohým sportovcům vůle vítězit zatemní mozek, což může mít i neblahé následky.

V úterý podlehl Martin Hlawiczka Jirkovi Černému až po dvouhodinovém boji (63, 57, 3:10); poprvé si v TATL George šáhl na dno sil a nechybělo moc, aby Marťas už po druhém dějství slavil… O body byli dokonale oškubáni Roman Kondík, Jarda Žamboch a částečně i Baggio Martinček – novopečený otec Bibi.  

Čtvrteční debly se hrály systémem „Pivní ligy“ na dvou kurtech. Šťastlivci, kteří profitovali nejvíc byli: Miloš Rusniok a Péťa Zamazal (R. Banáš dostal „zelenou“ kartu – nereg. v TATL/ mimo soutěž.) 

Organizátoři jsou rádi, že nikdo z playerů nezkolaboval – pitný režim byl striktně dodržován, bezpečnostní rizika eliminována pokrývkou hlavy a adekvátním odpočinkem ve stínu stromů.  mv

Doubles Kurt 1 – vítěz 2 3 4 5
21.7 1 Rusniok Kusnierz Alexa Hlawiczka  
21.7 2 Banáš Zamazal Lasota Martinček  17. 7. 2022 | DEBL MÁ NOVÉHO LÍDRA; ZDENĚK STANUL NA PÓDIUM V SINGLUPoprvé debl v TATLu doznal změnu díky Martinu Hlawiczkowi a jeho silné touze vítězit; vystřídal svého parťáka „Old Boye“, který se musel z boje o čelní pozici omluvit. V grupě hrající CHALLENGER se nedařilo favoritům; sympatickým výkonem se opět blýskl Péťa Zamazal i elévové Bobo Lasota, zvaný též Španěl a Baggio Martinček, když dali za vyučenou Tvůrci webu i střelci Kondíkovi!

Doposud o největší překvapení v singlu se postaral „Old Boy2“ Zdeněk Blinka alias Váňa, jenž svými backhandovými čopy znemožnil Milana Kulikowského (64, 75!) do té míry, že se rychle „vypařil“ z kurtu i debatní terasy“.  Jirka Černý vyučoval běhavého Ivana (61, 61) a Jarda Žamboch vzdoroval kopcům Vráti „Stonewalla“ (64, 67, 8:10).

TATL # 3 je v půli, dočkáme se dalších kuriózních rezultátů či zásahů prozřetelnosti? mv

Doubles Kurt 1 – vítěz 2 3 4 5
14.7 1 Hlawiczka Kusnierz Bodský Rusniok  
14.7 2 Zamazal Lasota Martinček Alexa Konderla

14.7 | Po skončení 9. kola TATL doubles byla dohodnuta metodika výpočtu celkového pořadí. Do tabulky se započítavají nejlepší výsledky z 50% odehraných kol. Momentálně je tedy  započteno 5  nejlepších utkání. V případě rovnost bodů rozhoduje vyšší bodový průměr ze všech odehraných zápasů. 

V singlové části ze soutěže  odstoupil Vlastimil Alexa, jeho další zápasy a dohrávky bude hrát Robert Martinček (náhradníkem je Bogdan Lasota).
10. 7. 2022  | KVARTETO DEBLISTŮ PORUČILO DEŠTIPo úterním (5.7.) odkladu singlových střetů – déšť, nebyla ani předpověď počasí na čtvrtek 7.7. růžová. Deblisté však vytrvali a rozehnali mračna plné  vody svou myslí, aby mohli získat cenné body. Chuti bylo dost – Vlastik po dovolené, Miloš/Lino toužící cepovat ostatní svou vůlí a fyzičkou, Roman s apetitem tvrdé střelby ala Del Potro. Avšak  lídr TATL v deblu „Old Boy“ bez patřičného drivu. Naděje na slušný rezultát byla ve třetím dějství „Pivní ligy“ (Va, Al 5:2 Ru, Kon – nakonec těžko akceptovatelných 5:7!).

George Black/Jirka Černý přidal dalšího kanárka do své voliéry; tentokrát mu do sbírky přispěl Milan „Kulišárna“ ve střetu 8.7., který mohl být pro diváctvo tahákem. Jirka se tímto důležitým vítězstvím (46, 60, 10:4) prodral do čela singlové tabulky! mv

Doubles Kurt 1 – vítěz 2 3 4 5
7.7 1 Rusniok Alexa Vavrys Konderla  
3. 7. 2022 | HLADOVÍ SUPI ROzTRHALI PTÁKA FÉNIXE

Už se zdálo, že „Old Boy“ unikne pařátům pronásledovatelů v deblu a vzlétne z popela, jenže poslední den června na něj zaútočili všichni dravci na centrkurtu: Miloš Rusniok zvaný též Lino, Martin Hlawiczka a Roman „Kondík“ podle farehandu někdy též Del Potro. „Old Boy“ nevěřil výrokům svých soupeřů, když hlásili OUT. Za tyto časté ústní úlety byl v debatě na terase po zásluze přirovnán k legendě Karla Hoty.

Na dvorec č. 2 musel být mimořádně povolán neregistrovaný player TATLu – Tom Vavrda, aby eliminoval neřešitelný počet (3) na hratelné kvarteto, tím pádem mohla být i zde odehrána „Pivní lga“; věříme, že si naši počtáři s tímto rébusem úspěšně poradí.

V úterním singlu měl hodně blízko k zisku „plnotuku“/3 body Ivan Makaj, když ve druhém dějství měl navrch (4:3) nad Marťasem Hlawiczkou, jenž s vypětím všech sil včetně nervstva a za podpory něžného pohlaví, Ivana udolal (36, 64, 10:5!).

George Black/Jirka Černý se trápil „Stonewallem“/Vráťou, ale Jirka svým profesorským pojetím „zeď“ – po velké dřině – zbořil (63, 75); zato Roman Konderla si přišel pořádně „zabouchat“ vs Jardovi Žambochovi, jenže pelot mimo dvorec bylo z jeho raketometu příliš! (61, 64) mv


Černý 6:3,7:5 Pietrzyk | Žamboch 6:1, 6:4 Konderla | Hlawiczka 3:6,6:4,10:5 Makaj | Kovalčík 2:6, 2:6 Micza 

Doubles Kurt 1 – vítěz 2 3 4 5
30.6 1 Hlawiczka Rusniok Konderla Vavrys  
30.6  2 Vavrda Kusnierz Zamazal Martinček  


27. 6. 2022 | MARTIN 3 HODINY ZLOBIL, FAVORITA NEZLOMIL

Mimo hrací termín TATL v singlu (úterky) se občas dějí věci, čehož svědky jsou pouze náhodní chodci či pozorovatelé kachen a jejich přírustků na Olši, popř. štamgasti na terase tenisového pavilónu. Stalo se, že se takto střetli dva horcí – kandidáti pódia Milan Kulikowski a Martin Hlawiczka – otec zakladatel TATL. Z doslechu je nám známo, že Marťas vedl ve 3 dějství už 5:1! Přesto nadějný náskok neustál – Milan „Kulišárna“ zapojil do hry i  mozek; kraťasy a přesnými topspiny vlevo/vpravo svého běžecky zdatného opponenta nakonec „umordoval“/zničil 7:6.

V regulérním termínu (21.6.) měl střet „Kondík“ vs Marcello sanitární „šmak“. Nepochopitelně na ruce poraněný vedoucí pracovník Třineckých železáren – Marcello Kusnierz s bolestí ve tváři odvracel 2 match bally Romana v super tie-breaku!

Další ruce jsou plné mozolů ze staveb (celkem 35 nahrubo) – ne od švihání pálkou; náhradník za Vlastíka Alexu – Bogdan Lasota zatím backhand piluje do tenisové podoby. Jen díky nevyhranosti, netrpělivosti a občasnému homerunu/plotu si Zdeněk Blinka ještě letos stačil s „pracantem“ betonových staveb poradit (61, 60).

V pódiovém střetu si Vráťa Pietrzyk poradil s Ivanem Makajem (64,62), čímž prokázal, že přezdívka zeď/„stonewall“ mu sedí.

Ve čtvrtečních deblech o 9 participantech (23.6.) opět kralovali Tvůrce webu & “Old Boy”; ostatní – ač nadmíru chtěli – se se zlou potázali…

Radostná novina: Robert Martinček se stal v minulém týdnu poprvé otcem, děťátko je zdravé a plné života! Blahopřejeme a přejeme pevné zdraví a štěstí ve spokojené rodině.  mv


Hlawiczka 6:4,5:7,6:7 Kulikowski | Kusnierz 2:1 (13:11) Konderkĺa | Pietrzyk 6:4, 6:2 Makaj | Blinka 6:1, 6:0 Lasota

Doubles Kurt 1 – vítěz 2 3 4 5
23.6 1 Vavrys Hlawiczka Rusniok Niznikiewicz  
23.6  2 Alexa Konderla Martinček Zamazal Kusnierz19. 6. 2022 | REZULTÁTY JASNÉ, POTNÍ ŽLÁZY DOBĚLA

Singlové střety (14.6.) vyzněly výsledkově jasně, ne však z hlediska enormních vytížení fyzických těl playerů. Alternátor/náhradník Bogdan Lasota potrápil Marcella, Petr Kovalčík Martina a Petr Micza Zdeňka alias Váňu, který navíc stačil odborně poučovat nezkušeného Petra během klání.

Rozjeté debly (15.6.) musely být ukončeny po půl  hodině kvůli dešti. Nažhavení/nejmenovaní uzurpátoři pódia v deblu jen neradi opouštěli podmáčený plac.

Uvidíme, zda i dotřetice (22.6.) po sobě vyjdou debly vniveč. Ovšem nepříznivé počasí hraje do karet nejstaršímu muži.

mv

16.6 kurt č.1 Vavrys | Hlawiczka | Kulikowski | Sikora nedohráno (déšť)
16.6 kurt č.2 Alexa | Konderla | Lasota | Bodský | Rusniok nedohráno (déšť)


12. 6. 2022 | DÉŠŤ ZHATIL DEBLOVÁ KLÁNÍ

Úterní singly díky předehrávkám prošly; ovšem na debly se – po středečním Medardu – nedostalo. Dvorce spíše odkazovaly na plavecké kurzy trenéra plování Ivana Makaje, který v intuitivní předehrávce tuze vzdoroval (36, 62, 46)  Milanovi Kulikowskému.

Deblisté si museli nechat zajít chuť; Tvůrce + reportér však – pro každý pád – situaci monitorovali z terasy; dorazil také Roberto „Baggio“ ve svém luxusním „fáru“.

Touha zpřeházet pořadí tabulky deblu je markantní; na singlu se pomalu rýsuje pódium. Máme se nač těšit – jak jinak v TATL?!

mv


6. 6. 2022 | Milan „KULIŠÁRNA“ ZBOŘIL „STONEWALL“/STĚNU


Je všeobecně známo jak nepříjemní jsou hráči tzv. „stěny“, kteří nejenže vrátí každou pelotu, ale jsou navíc vybaveni trpělivostí a neunavitelnými „podvozky“/pohybovým aparátem. Milan Kulikowský alias „Kulišárna“ si zpočátku s Vráťou Pietrzykem/ „stonewallem“ nevěděl rady (3:5 v první sadě a 0:3 ve druhé!), ale nakonec Vraťu přeci jen prekabátil (75,63)!

V 5. edici oblíbených doubles (2.5.) nastoupilo 9 pretendentů/uchazečů pódia. Nebyl problém vyčlenit zájemce o „pivní ligu“ (Rusniok, Kusnierz, Sikora, Vavrys), kde se hraje na jeden set a hráči se po setu střídají. Došlo ke kuriózní situaci – tři hráči získali 2 vítězství/body při stejném score (17:15). O pořadí rozhodl neobvyklý handicap – VĚK, což opět nahrálo nejstaršímu muži turnaje.  

V grupě o pěti členech se hrál „CHALLENGER“. Martin Hlawiczka svou bojovností a vyzývavými hláškami otupil údernou sílu ostatních opponentů a zvítězil.

Poznámka: Na ranči Martina v Konské (3.6.2022) se konala „konspirační“ schůzka organizátorů TATL, kde se – krom jiných záležitostí – projednávalo problematické bodování deblů, přičemž byly rovněž odchyceny dvě webové „kachny“. Omluven byl Tvůrce webu Vlastik – služebka Praha.

Účastníci setkání děkují Martinovi a Verunce za skvělou pohostinnost, sportovní aktivitu v basketu – příjemné chvíle strávené na jeho ranči.    mv

Kulikowski 7:5, 6:3 Pietrzyk | Konderla 2:6, 2:6 Makaj | Kusnierz 6:2, 6:3 Micza

Doubles Kurt 1 – vítěz 2 3 4 5
2.6 1 Vavrys Kusnierz Sikora Rusniok  
2.6  2 Hlawiczka Alexa Bodský Konderla Lasota

28. 5. 2022 | GEORGE BLACK MÁ ZE SINGLU VOLIÉRU


Jirka  Černý zvaný též po anglicku George Black nadělil už ve čtyřech případech svým opponentům „kanára“/60, což vede k úvaze, že si libuje v exotických opeřencích – řečeno tenisovou hantýrkou. Naposledy „žluťásci“ švitořili ve střetu vs Roberto Martinček v úterý 24.5., když Roberto suploval za laborujícího Tvůrce/Vlastika Alexu . V zákulisí se začalo šuškat, že Roberto by mohl být vážným kandidátem na post „ELEGÁN“ tenisových dvorců Těšína – kdys oblíbené to ankety naší websites.

Ani  nadlidské úsilí nejstaršího muže singlového turnaje Zdeňka Blinky (70!) alias Váňi nestačilo na čilého Ivana Makaje (26, 36), který se jeví prozatím velmi nadějným; jsme zvědaví jak ovládne své nervy, čistotu úderů i kulturu pohybu proti ostříleným playerům.

Na čtvrteční debly se dostavilo pouze 5 participantů ze 7 přihlášených (2 se omluvili a další 2 dali přednost věhlasnému Giru v Itálii). „Old boy“/Milo Vavrys (71!) podruhé přesvědčivě zvítězil a po právu nosí žlutý svršek/trikot. Pokud kolem jdoucí či samotní účastníci uslyší jeho zvolání: „Jak kdysi dávno, za dob dinosarů v druhohorách!“ Pak je nabíledni dedukce, že „Old boy“ je na dobré cestě ke starým tenisovým časům…   mv


Kovalčík 1:6, 1:6 Kusnierz | Blinka 2:6, 3:6 Makaj | Martinček 0:6, 0:6 Černý | Micza 6:7, 1:6 Žamboch

Doubles Kurt 1 – vítěz 2 3 4 5
26.5 1 Vavrys Kusnierz Bodský Rusniok Martinček


22. 5. 2022 | PELOTON DEBLU OVLÁDL „OLD BOY“


Jistě ne náhodou na sebe nasoukal – nejstarší muž TATL a zatimně lídr deblu – žlutý trikot již od 2. etapy (viz foto). Tuto symboliku jasně rozpoznal administrátor/tvůrce a nemnohý čtenář; jak známo rozličnými kódy či znameními je náš web prošpikován.

V úterním singlu došlo poprvé k překvapení – elév turnaje Petr Micza smetl svými rychlými projektily (76, 64) obávaného střelce Kondíka alias Del Potra. Neoprávněné obavy z neúspěchu měl Ivan Makaj – odmítl neplánovaný „mistrák“ Martinovi Hlawiczkovi, čímž se připravil o cenné body. Diváci tréninkový výkon Ivana kvitovali s tím, že se vynořil nový stínový kandidát na medaili/pódium.

Zápletka čtvrtečního deblu o celkovém počtu 9 přihlášených byla lehce vyřešena: 4 zájemci o tzv. „pivní ligu“ napochodovali na dvorec č. 1 a zbylých 5 pak na dvorec č. 2, kde se podrobili „challengeru“. Na „jedničce“ – díky jedinému gamu ve score – zvítězil Miloš Rusniok a na „dvojce“ doposud kulhající houževnatec Vlastik Alexa.   mv

Micza 7:6, 6:4 Konderla | Žamboch 6:0, 6:0 Kovalčík | Kusnierz 5:7, 4:6 Blinka

Doubles Kurt 1 – vítěz 2 3 4 5
19.5 1 Rusniok Vavrys Kusnierz Konderla  
19.5  2 Alexa Sikora Martinček Bodský Micza

15. 5. 2022 | TVŮRCE ŽHAVÍ KLÁVESY, NA PLACE TO PŘEPÍSK

Nikdo z participantů TATL si nepřeje vyřazení z turnaje kvůli zranění. Zkušený harcovník tenisu/administrátor webu – Vlastik Alexa ve 2. kole v úterním singlu podcenil mírné bolesti v koleně, což mu následně znemožnilo účast na čtvrtečním deblu. Měli bychom poznat správnou míru zátěže, přestože je tato dovednost vskutku mistrovským umem. Věřmě, že se Vlastik brzy uzdraví a bude patřičně žhavit hardware i na place. 

Potěšitelné je, že se na webu rýsují kontury pořadí obou soutěží s přehlednými rezultáty i následným programem střetů v singlu, což nepochybně povede k motivaci do bojů, které budou postupně nabírat grády. Rezervace do deblu se setkala s velkým ohlasem a je úspěšně všemi zainteresovanými realizována; profily se postupně doplní.

V singlech zatím vše dle předpokladů, ale klopýtnutí favoritů visí vždy v luftě. Debly se poprvé hrály ve 2 skupinách osvědčeným systémem – CHALLENGER. V grupě „umírněných“ urval překvapivě vítězství přespolní player Marcello Kusnierz, v grupě „smrti“ pak prezident TATL – Martin Hlawiczka.  mv


Konderla 2:6, 2:6 Kulikowski | Alexa 1:6, 2:6 Pietrzyk | Žamboch 6:2, 6:0 Kusnierz | Černý 6:1, 6:3 Micza

Challenger Kurt 1 – vítěz 2 3 4 5
12.5 1 Kusnierz Vavrys Zamazal Bodský  Martinček
12.5  2 Hlawiczka Sikora Rusniok Micza Konderla6. 5. 2022 | DVOJSTART TATL # 3 ZA POLODEŠTĚ A ŠERA ÚSPĚŠNÝ

Prvním týdnem května 2022 byl spuštěn turnaj amatérských vyznavačů tenisu v singlu (2.5.) a primiérově také v deblu (5.5.). Singly se odehrály bez překvapení a proto není třeba komentáře. Ovšem určité napětí se vznášelo nad premiérovými debly – rezervaci si zajistilo 8 zájemců, ale na dvorce se dostavili další 2. Jury nezaváhala a vyřešila neplánovaný převis systémem hry každý s každým ve zkrácené hře do 5 vítězných gamů, přičemž jednotlivé dvojice byly nalosovány bez nasazení do košů A/B dle výkonnosti podložené úspěchy z předešlé sezóny. To bylo příčinou hlasitého protestu stran nejmenovaných playerů, kteří měli ambice na vyšší umístění.

Neporažení Vráťa Pietrzyk/Miloš Vavrys si věřili – jeden, prohlásil: „Spolu vyhrajem“ a druhý, že letos už snad „vstane z popela“.

Otázkou je, jaký systém střetů včetně bodování v doubles Jury zvolí, aby nedocházelo k protestům či pochybám o regulérnosti turnaje/zisku bodů. Přejme jim šťastnou volbu.  mv.

Blinka 1:6, 3:6 Žamboch | Kovalčík 1:6, 2:6 Černý | Kusnierz 3:6, 3:6 Hlawiczka | Micza 1:6, 2:6 Makaj

Doubles:
1. Vavrys – Pietrzyk
2. Alexa – Kulikowski
3. Hlawiczka – Kusnierz
4. Rusniok – Micza
5. Kovalčík – Martinček

29. 4. 2022 | JURY TATL DALA ZELENOU I DEBLU

Na iniciační schůzce (28.4.2022) organizátorů Těšínské amatérské tenisové ligy pro rok 2022 byl poprvé dán průchod také soutěži v doubles a to jednoznačně. Důvodů k tomuto posunu bylo vícero – věk, dřívější zranění pohybového aparátu, nutnost nepřemáhat „podvozky“/nohy, plíce či srdce, nadměrná obliba deblu včetně poučných analýz již pod sprchou. Krom toho jsou debly silnou „kartou“ českotěšínských masters/veteránů a rozhodným faktorem v městském klání Těšínů – úroveň v tomto zápolení je zapotřebí udržet!
 
Singly čítají celkem tucet účastníků, což je limitní počet – nelze nikoho dalšího zařadit; debly jsou limitovány jedním a půl tuctem/18 hráčů. Hrací systém v deblech není zatím určen. Jisté však je, že JURY disponuje dostatečnou zkušeností i inteligencí, což umožní nalézt odpovídající řešení pro spravedlivé vyhodnocení turnaje.
 
Přejeme všem hráčům na place i mimo něj pevné zdraví, kvalitní údery, silné nervy a radost ze hry i z pohybu – volnosti…  
 
Ať je 3. edice TATL důstojným pokračováním tenisových aktivit Těšínských, bez překážek, nevraživostí či náhlých peripetií.
mv


29. 4.  2022 | Ve Čt 28. 4. 2022 se sešlo na kurtech  vedení turnaje, uzavřelo  soupisku singles, byly upřesněny propozice. Startovné bylo stanoveno na 250 Kč za hráče nezávisle na počtu kategorií. Poplatek je určen na pokrytí nákladů na administraci soutěže, ceny a závěrečné vyhodnocení. Kurtovné si každý hráč vyřeší s oddílem samostatně. 

Singles:  Byl vypracován výše uvedený pevný rozpis utkání.  Každý týden v Út nastoupí 8 hráčů.  Pokud někomu termín nevyhovuje, může se dohodnout dle možností na výměně termínu s jiným hráčem.  Utkání se hraje na 2 vítězné sety, za stavu 1:1 se hraje big tiebraek. (V případě utkání od 18.00 lze hrát 3. set). Míče do hry si řeší soupeři po vzájemné dohodě. V případě nepříznivého počasí se celé kolo odkládá na konec rozpisu.

Doubles: Hrací dny jsou stanoveny na Čt každý týden od 16.30. Podle počtu hráčů se určí na místě systém hry, jednotlivé dvojice budou přiřazeny losem. Každý příchozí hráč uhradí poplatek 20 Kč na míče. Minimální počet hráčů při obsazení 2 kurtů je 8.  Z důvodu přehledu o počtu potenciálních hráčů  byla vytvořena v menu registrace aplikace přihlášení na turnaj. Zde hráč vyplní příslušné informace a odešle registraci. Při včasné registraci má tak jistotu, že si zahraje (poslední lichý zájemce bude dělat zapisovatele). 


31. 3. 2022 | V Út 29. 3. 2022 prověřil organizační tým TATL aktuální stav přihlášených hráčů a projednal možné  varianty organizace  soutěže. Výbor TO  schválil 2 hrací dny (Út, Čt) od 16.30 – 20.00 v týdnu. Singly se budou hrát v Út podle pevného rozpisu, debly ve Čt určeným systémem podle počtu přítomných hráčů. Na finální verzi propozic  se momentálně ještě pracuje. 


11. 3. 2022 | Organizační tým TATL je připraven i v letošním roce spustit už 3. ročník Těšínské amatérské ligy singles. Zodpovědní zájemci se už nyní mohou telefonicky hlásit Martinovi Hlawiczkovi.
Podle počtu přihlášených pak nastavíme po dohodě s výborem TO formát a parametry celé soutěže.
Uvažujeme taky v případě zájmu o možnosti spuštění vhodné alternativy ligové soutěže v kategorii doubles.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *