Oslavy 90 let těšínského tenisu


Oslavy završeny v prostorách KaSS Střelnice

Fotogalerie

29.1.2019 | Těšínské listy 1/2019

Předseda oddílu Jakub Rašík (první zprava) a člen výboru Pavel Wojtyla (první zleva) předali plakety významným členům (zleva): Helmutu Kiszovi, Erichu Kiszovi, Karlu Hotovi, Karlu Šurmanovi a Bohumilu Muroňovi.  FOTO | MARTIN TRČKA

Říjnová oslava 90. výročí založení tenisového oddílu v  Českém Těšíně v prostorách českotěšínské KaSS „Střelnice“ s účastí 180 sympatizantů tenisu byla důstojným završením devíti dekád aktivit milovníků tohoto gentlemanského sportu. Bohatý program večera nabídl nejprve nejen slavnostní zahájení a předání plaket významným členům tenisového oddílu, ale i kapelu Blaf, kulturně-sportovní vystoupení tanečního klubu Marendi, kapelu Five Star Band, tombolu, večeři dle vlastního výběru ve formě rautu. Slavnostní večer moderoval David Bosh.

Miloslav Vavrys
1.12.2018 | ODLOŽENÁ POCTA PANÍ ALŽBĚTĚ CIESLAROVÉ (100!)


Měsíc po oslavách 90. výročí založení tenisového oddílu v Českém Těšíně se podařilo dvojici členů TO navštívit poslední ze šestice významných osobností českotěšínského tenisu – paní Alžbětu Cieslarovou a předat jí v zastoupení upomínkovou plaketu a publikaci vydanou k tomuto významnému výročí.

Paní Cieslarová byla oceněním svého přínosu pro těšínský tenis velmi potěšena. V srdečně vedeném rozhovoru mnohdy úsměvně zavzpomínala na „staré časy“ sportovní slávy nejen na tenisových dvorcích, ale i na golfovém greenu.

V závěru hodinového setkání šarmantní hostitelka poděkovala za sebe i za zesnulého manžela za výše zmíněné POCTY výboru tenisového oddílu  a vysvětlila také důvody své absence v době Oslav dne 27.10.2018. Jednalo se, mimo jiné, o „šňůru“ velmi náročných oslav jejího vyjímečného JUBILEA STÝCH narozenin!

K dožití tohoto úctyhodného věku – při zachování duševní svěžesti a zdraví – paní Alžbětě ze srdce BLAHOPŘEJEME a do dalších let přejeme hodně sil/energie, radosti z „okamžiků“ života a spoustu dobrých lidí…

re
7.11.2018 | UPŘÍMNÉ PODĚKOVÁNÍ PETRA WOJTYLY

vlevo je plaketa k 80. výročí založení TO (2008); vpravo vzpomínková plaketa (2018) udělená zasloužilým členům oddílu/pamětníkům – tenistům Českého Těšína

Milý Kubo, milí členové výboru tenisu, všichni, kteří jste organizovali tu nádheru.

Chtěl bych vám velmi poděkovat za překrásný večer, který jste připravili k 90. výročí těšínského tenisu.
Všem, kteří se na oslavě podíleli patří můj velký obdiv.
Bylo to důstojné, dobře vymyšlené a profesionálně provedené.
Miloši díky, připravil jsi se svým kolektivem úžasnou publikaci.

Na kurty jsem chodil od svých 6ti let a měl jsem tam a mám spoustu kamarádů a sportovních vzorů.
Těším se těším na kurty v Těšíně a budu pozorovat jak všichni “mládnem” a tenisový život  a vše okolo je stále lepší a lepší.
Mějte se hezky.

Petr Wojtyla
5.11.2018 | Fotoohlédnutí za oslavou devadesátin TO

Fotogalerie
19.10. 2018 | UPOZORNĚNÍ pro „knihomoly“ tenisty/sportovce!


Dlouho očekávaná barevná publikace vzpomínek a současného dění v českotěšínském tenise spoluautorů M. Vavryse/V. Alexy – vydaná k 90. výročí vzniku TO – je od pátku (19.10.2018) k dispozici!

Pokud máte o bulletin zájem, NEVÁHEJTE a zavolejte, popř. pošlete SMS na tel. č.: 736 614 062; počet výtisků je značně omezen. (Prodejní cena za 1 výtisk je 100,- Kč.)

17.9. 2018 | ZÁHADNÉ KRUHY/CIFRY NA DVORCI U OLZY


Nejeden zvídavý čtenář našeho webu si položí otázku, zdalipak i u nás –  na levém břehu Olzy – nenaznačovali NĚCO svými kruhy „v obilí“/na place tenistů, „konspirativní“ UFONI?!

Pravdou je, že jeden neznámý objekt/dron se skutečně ve středu krátce po poledni dne 12.9.2018 vznášel nad areálem tenistů, aby z ptačí perspektivy na kameru zachytil celkový snímek tenisového komplexu pro připravovanou publikaci/bulletin k 90. výročí založení TO v Těšíně.

Celobarevný bulletin (70 stran, formát A4) je ve finální fázi úprav a do tisku bude předán koncem září; v prodeji by pak měl být ještě před Oslavou 90. „narozenin“, která proběhne v KASS dne 27. října 2018.

Výpravná publikace, jejímiž autory jsou redaktoři websites tenistesin.cz,  je projekcí MINULOSTI a SOUČASNOSTI českotěšínského tenisového dění – máte se všichni nač těšit!

re

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *