Mistrovství Cieszyna a Č. Těšína 2012


Most spřízněných srdcí Těšínů posvěcen Mistrovstvím!

Fotogalerie


mistrovstvi-120908–012

Slavnostní zahájení turnaje na kurtech Ogniwa



Singles +20
Singles +60

Poř singles +20 singles +50 singles +60 doubles ženy
1 Zdarzyl P Banáš R Bolek K WalicaB/DrzewickaK
2 Černý J Jesionek Z Blinka Z  BrodaB/MartiniG
3 Suliga L Alexa V Vavrys M  SzturcováD/MakajováD

plakat-cesky-4

Vůbec poprvé se v historii tenisu konalo mistrovství příhraničních
měst Českého Těšína a Cieszyna a to díky projektu „Tenis bez
hranic
“. Tato událost podporována evropskými penězi a mnohými
sponzory nejenže nese silný náboj pospolitosti Čechů a Poláků, ale
zároveň umožní zkvalitnit podmínky sportování a tím přilákat mladé
adepty bílého sportu.

Zrána 8. září v 8.00 hod těšínští nadšenci tenisu překročili
hraniční řeku Olzu přes nově vybudovanou Sportovní lávku/most, aby se
zúčastnili slavnostního zahájení, kde byli přítomni přátelé
z Cieszyna i představitelé obou měst či osobnosti, jež měli na věci
největší podíl a tím také plné právo mistrovství zahájit.

Víc jak kopa tenistů/tenistek včleněných do tří věkových kategorií
v singles (muži) + jedna kategorie doubles (ženy) zápolili po dva dny
o titul „Mistr Těšína/Cieszyna“, aby svým sportovním úsilím a
nadšením pečetili ducha vzájemné spolupráce, která započala v našich
srdcích již dávno před tím než v Szengenu rozhodli politici, jak ve svém
úvodním slovu sdělil Mateus Waliczek – šéf organizátor
polského tenisového klubu OGNIWO.

Boje prvního dne se přenesly do čtvrtfinále resp. semifinále, aby bylo
možno v podvečer shlédnout exhibici – mladé polské naděje
Filipa Kalety (17) vs. Jakub Rašík (26) na
centru OGNIWA. V sázce bylo $ 200, což plně stačilo k tenisovému rozpalu
obou tenistů ke spokojenosti i úsměvům diváctva, protože Jakub zahrál
skvěle i roli showmana.

Na české straně byly pak druhý den odehrány zbývající zápasy +
závěrečná ceremonie/ udělení titulů, cen, včetně ukončení
mistrovství. Na polském břehu se odehrála semifinále, finále i boj
o třetí místo v kat. +60. Ženy hrály svá utkání výlučně na OGNIWU,
přičemž 12 zúčastněných párů je považováno za „zajímavý“
počet s výhledem na možné singles i u žen.


logo-ogniwo-2

Šéf těšínského tenisového klubu Jiří Pavlík
vyslovil na konci ceremoniálu myšlenku pokračovat v dobré věci –
společného mistrovství – i v budoucích letech, čímž se ještě víc
prohloubí spřízněnost obou slovanských národů u Olzy. Nezbývá než
věřit, že se to podaří! mv


  • Statut amatéra: osoba, která v období posledních
    15 let nebyla hlášena v polském nebo českém tenisovém svazu
  • Statut účastníka: členové klubu Ogniwa a Slavoje,
    hráči a hráčky bydlící v Cieszynie nebo Českém Těšíně



KATEGORIE DOUBLES ŽENY

mistrovstvi-120909–1113

Dagmar Makajová, Dagmar Szturcová, Barbara Walica, Grazyna Martini,
Krystyna Drzewicka


Finále Walica/Drzewicka   Broda/Martini
3. místo Szturcová/Makajová 6:1, 6:4 Zientek/Kubicius

  doubles ženy sk A 1 2 3 4 Bo Po
1 Wojtowicz,Waliczek * 2:4,4:2,0:1 4:2,1:4,0:1 4:0,4:1 1 3
2 Szturcová,Makajová 4:2,2:4,1:0 * 2:4,0:4 4:1,4:1 2 2
3 Broda,Martini 2:4,4:1,1:0 4:2,4:0 * 4:1,4:2 3 1
4 Banášová,Rozsívalová 0:4,1:4 1:4,1:4 1:4,2:4 * 0 4
  doubles ženy sk B 1 2 3 4 Bo Po
1 Zientek,Kubicius * 1:4,0:4 5:3,4:2 4:1,4:5,1:0 2 2
2 Walica,Drzewicka 4:1,4:0 * 5:3,2:4,1:0 4:0,4:1 3 1
3 Dolatowska,Kozak 3:5,2:4 3:5,4:2,0:1 * 2:4,5:4,0:1 0 4
4 Dudová,Adámková 1:4,5:4,0:1 0:4,1:4 4:2,4:5,1:0 * 1 3

mistrovstvi-120909–1107a

Vítězky doubles Barbara Walica a Krystyna Drzewicka

mistrovstvi-120909–1102

2. místo Gryzyna Martini a Barbara Broda


mistrovstvi-120909–1098

3. místo Dagmar Makajová a Dagmar Szturcová

mistrovstvi-120908–134

4. místo Izabela Kubicjus a Danuta Zientek





EXHIBICE

mistrovstvi-120908–997

Dyrektor turnaje Waliczek Mateusz, vítěz exhibičního utkání Kaleta
Filip (PL), finalista Rašík Jakub (CZ)


Exhibice Kaleta Filip 1:6, 7:5, 6:4 Rašík Jakub

mistrovstvi-120908–868

vítěz exhibice Filip Kaleta

mistrovstvi-120908–868

Jakub Rašík





KATEGORIE SINGLES +20

mistrovstvi-120909–1127

3. místo kategorie +20 Suliga Lukasz, vítěz Zdarzyl Piotr, 2. místo
Černý Jiří


Finále Zdarzyl Piotr 6:4, 6:1 Černý Jiří
3. místo Suliga Lukasz 6:2, 6:2 Banáš Radek jr.
SF Černý Jiří 1:6, 7:5, 1:0 Banáš Radek jr.
SF Zdarzyl Piotr 6:4, 6:1 Suliga Lukasz

mistrovstvi-120909–1126a

Vítěz kategorie +20 Zdarzyl Piotr

mistrovstvi-120909–1122

2. místo Jiří Černý

mistrovstvi-120909–1116

3. místo Lukasz Suliga

mistrovstvi-120908–311

4. místo Radek Banáš





KATEGORIE SINGLES +50

mistrovstvi-120909–1147

2. místo kategorie +50 Jesionek Zbigniew, vítěz Banáš Radek,
3. místo Alexa Vlastimil


Finále Banáš Radovan 6:2, 6:2 Jesionek Zbigniew
3. místo Alexa Vlastimil 7:5, 4:6, 7:2 Bednarczyk Marek

  kat. +50 sk A 1 2 3 Body Poř
1 Banáš Radovan * 9:3 9:2 2 1
2 Bednarczyk Marek 3:9 * 9:7 1 2
3 Andrzejewski Zdislaw 2:9 7:9 * 0 3
  kat. +50 sk B 1 2 3 Body Poř
1 Jesionek Zbigniew * 9:2 9:2 2 1
2 Alexa Vlastimil 2:9 * 9:2 1 2
3 Bodský Přemek 2:9 2:9 * 0 3

mistrovstvi-120909–1139a

Vítěz kategorie +50 Banáš Radek

mistrovstvi-120909–1138

2. místo Zbigniew Jesionek


mistrovstvi-120909–1134

3. místo Vlastimil Alexa

mistrovstvi-120908–599

4. místo Marek Bednarczyk





KATEGORIE SINGLES +60

mistrovstvi-120909–1165

2. místo kategorie +60 Blinka Zdeněk, vítěz Bolek Karel, 3. místo
Vavrys Miloš


Finále Bolek Karel 6:4, 7:5 Blinka Zdeněk
3. místo Vavrys Miloslav 9:6 Pavlík Jiří
SF Bolek Karel 6:2, 7:6 Vavrys Miloslav
SF Blinka Zdeněk 6:4, 6:4 Pavlík Jiří

mistrovstvi-120909–1158a

Vítěz kategorie + 60 let Bolek Karel

mistrovstvi-120909–1154

2. místo Zdeněk Blinka

mistrovstvi-120909–1150

3. místo Miloš Vavrys

mistrovstvi-120909–1169

Mateusz Waliczek a Jiří Pavlík






















Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *