100 let osobností sportu Č. Těšína


Bonus „Osobností sportu Českého Těšína“ aneb na koho / co se nedostalo |  Fotogalerie


Zájemci o sportovní literaturu se mohou těšit na novou publikaci o úspěšných sportovcích Českého Těšína,  která má vyjít v květnu 2021. Jedná se o doplnění knihy M. Vavryse: 100 let OSOBNOSTÍ SPORTU Českého Těšína v rozhovorech/vzpomínkách (vyd. 2020, ARKA Cieszyn)

Brožura „BONUS“ (vyd. 2021, ARKA Cieszyn, celobarevná, 132 s.) je neprodejná – bonus/ZDARMA pro ty čtenáře, kteří již vlastní výše zmíněnou knihu. Bude k dostání u autora do vyčerpání zásob. Objednávky na e-mailové adrese: miloslav.vavrys@seznam.cz; příp. mobil: 736 614 06225. 9. 2020 | „Osobnosti sportu“ v rukou Těšínského barda Jarka Nohavici!22. 9. 2020 | Autogramiáda/křest publikace 100 let osobností sportu Českého Těšína

Moderátorka: ředitelka Městské knihovny/Jana Galášová

Kmotři: starostka města Český Těšín/Gabriela Hřebačková, radní a předseda Komise tělovýchovy a sportu/Karel Kula, býv. ředitel městského sportu a rekreace v Cieszynie/Zbyszek Niznikiewicz

K publikaci se vyjádřili: předseda TJ Slavoj Český Těšín/Tomáš Fukala, náměstek hejtmana MSL kraje pro školství a sport/Stanislav Folwarczny, dlouholetý činovník třineckého sportu/Ivan Vodička  

Hudební vložka: člen blue grassové kapely Poutníci/Jakub Bílý

Občerstvení: Jídelna TEMPO/Milan Bára & Hana Pololáníková

Média: Těšínské listy/Marcela Hladká, Třinecký hutník/Luboš Černek, regionální televize/Těšínské minuty

Autor knihy/Miloslav Vavrys obdržel ocenění/medaili z rukou Z. Niznikiewicze 100 LAT SPORTU W CIESZYNIE (1909 – 2009) ZA ZASLUGI DLA SPORTU CIESZYŃSKIEGO

13. 9. 2020 | Pozvánka na křest/autogramiádu nové publikace Miloslava Vavryse

Karvinský deník ze dne 24. 6. 2020

foto s Poutníky z jejich koncertu v Pozlovicích, kde jsem si na křest/autogramiádu (16.9.2020) domluvil na hudební vložku Jakuba Bílého (stojí vpravo).
14. 2. 2020 | Tečka za chystanou publikací

Website A & V hlásí upstart/rozjezd! Není veřejným tajemstvím, že jedním z důvodů roční “hybernace”/spánku websites byla rovněž intenzivní práce autora a člena redakční rady webu na publikaci 100 let Osobností sportu Českého Těšína – v rozhovorech/vzpomínkách – která bude vydána k 100. výročí založení města.

V celobarevné publikaci je na 336 stránkách zmíněno celkem 76 významných sportovních osobností města čtyř generací, z nichž mnozí “stavěli českotěšínský SPORT na nohy”, popularizovali jednotlivé sporty (31) doma/v zahraničí a MOTIVOVALI mládež k pohybovým činnostem.

Předpokládá se, že příznivci sportu vezmou AUTOGRAMIÁDU/středisko KaSS “útokem”, a že kniha bude brzy vyprodána a to nejen kvůli své jedinečnosti, ale téměř každý, kdo “zavadil” o sport v Těšíně nalezne v publikaci svou stopu. (Knihu je možno si předobjednat na tel. č.: 736 614 062.)

V současné době je kniha v tisku na druhém břehu řeky Olše (wydawnictwo ARKA, Cieszyn). Předkládáme o tom investigativní fotodokumentaci.

m. v.Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *